Młodzi dla klimatu w Wielkopolsce

Akcje edukacyjne

Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce

Konkurs grantowy zostal rozstrzygnięty! Gratulujemy wszystkim laureatom. 
Wyniki konkursu dostępne są do pobrania tutaj.

MdKW_logo_MdKwW_logo.png


Realizujesz z młodzieżą ciekawe projekty z obszaru ochrony środowiska i klimatu? Działacie w szkole i poza nią, aby wprowadzać ekologiczne rozwiązania? A może chcecie dopiero zacząć swoją aktywność? Jeśli tak, to udział w projekcie Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce jest doskonałą szansą na urzeczywistnienie tych planów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych w województwie wielkopolskim do wzięcia udziału w projekcie, dzięki któremu możecie uzyskać dofinansowanie na realizację wybranych inicjatyw dotyczących ochrony środowiska, promocji ekologicznego stylu życia lub kwestii związanych ze zmianą klimatu. 

Cele projektu:

  • rozbudzanie zaangażowania społecznego młodzieży z województwa wielkopolskiego,
  • promowanie aktywności młodych ludzi w obszarze ochrony środowiska i klimatu,
  • wspieranie realizacji projektów społecznych młodych ludzi – przekazanie środków finansowych na działanie.

UNICEF Polska oraz Firma Symbase wspierają młodych ludzi w ich potrzebie angażowania się w działania mające na celu ochronę środowiska i klimatu. Przygotowaliśmy dla Was – uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Wielkopolsce - wyjątkowy projekt, dzięki któremu nie tylko będziecie mogli pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami, ale otrzymacie szansę na zrealizowanie Waszych pomysłów, dzięki grantom, ufundowanych przez firmę Symbase. Możecie pomyśleć o projektach o mniejszym lub większym zasięgu, które chcielibyście zrealizować – to do Was należy decyzja, o grant jakiej wysokości będziecie się ubiegać: 2, 5, 10 czy 15 tys. Nie przegapcie takiej okazji!

Jak zrealizować projekt?

1.    Zapoznajcie się z materiałami, które dla Was przygotowaliśmy – w Inspirowniku znajdziecie wiele wskazówek, jak przygotować projekt z młodzieżą. Skorzystajcie z podpowiedzi, ale bądźcie też kreatywni. Porozmawiajcie z młodzieżą, co chcieliby zrobić w swojej szkole lub najbliższym otoczeniu i zacznijcie pracę nad opisem Waszego pomysłu!

2.   Opiszcie Wasz pomysł i wypełnijcie formularz konkursowy do 31 stycznia – przeczytajcie dokładnie regulamin projektu, gdzie znajdziecie wytyczne jak uzyskać grant na Wasze działanie. Wypełnijcie wspólnie formularz rejestracji i dołączcie do niego wszystkie niezbędne pliki (wypełniony wzór wniosku o grant, który znajdziecie na stronie do pobrania oraz skan wzoru dokumentu podpisanego przez dyrekcję placówki).

Przyjmowanie wniosków zostało zakończone. 

3.    Czekajcie na wyniki i przygotujcie się do działania – kiedy już wypełnicie formularz i zgłosicie swój projekt do konkursu, czekajcie cierpliwie na wyniki. 4 marca ogłosimy laureatów – 13 placówek z Wielkopolski, które otrzymają wsparcie na realizację projektów. Trzymamy za Was kciuki!

Każda szkoła, która zgłosi się do udziału w projekcie i uzyska grant na realizację zgłoszonego pomysłu otrzyma „Dyplomu potwierdzającego udział w projekcie edukacyjnospołecznym „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce” w roku szkolnym 2023/2024”.

Przeczytajcie regulamin projektu i przystąpcie do działania. Czekamy na Wasze projekty!

Powodzenia!

Projekt realizowany przez:

MdkwW loga partnerów

 

 

Zobacz również

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

9 czerwca 2024 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do wyzwań reprezentantów w nowej kadencji będzie należeć podjęcie szeregu decyzji, które będą mieć realne przełożenie na życie najmłodszych obywateli Wspólnoty.

Więcej
Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej